Пропустити навігацію.
«Захисти своє право!»

Чи може бути визнана поважною причина пропуску строку на звернення до суду як незнання закону?

У грудні 2009 року подала позов про стягнення доплати як дитині війни за 2007 рік. Міський суд мої вимоги задовільнив. Але Львівський апеляційний адміністративний суд скасував рішення міського суду та прийняв постанову про відмову у задоволенні мого позову за пропуском строку на звернення до суду без поважних причин. Чи може бути визнана поважною причина пропуску строку на звернення до суду як незнання закону?

відповідь

На час розгляду Вашої справи у 2009 році діяв Кодекс адміністративного судочинства України в попередній редакції, стаття 99 якого встановлювала річний строк для звернення до суду за захистом порушених прав, а стаття 100 цього кодексу встановлювала що пропуск строку є підставою для відмови у позові, якщо на цьому наполягає одна із сторін.
Отже, цей річний строк застосовувався судом лише за заявою сторони у справі. Можливо відповідач – управління пенсійного фонду, подало таку заяву письмово (окрема заява чи її включення в запереченні) або усно і суд задовольнив її. Що стосується незнання закону, то це не є поважною причиною з якої суд може прийняти заяву про поновлення строку. Зокрема така позиція Вищого адміністративного суду України, який зазначив, що посилання позивачів в адміністративному позові на поновлення строку звернення до суду пропущеного у зв’язку з своєю необізнаністтю у правових питаннях, не може бути визнана поважною.