Пропустити навігацію.
«Захисти своє право!»

Що робити, якщо тобі роблять пропозицію оплатити за перший рік навчання ще до закінчення вступної кампанії.

 Якщо Вам роблять таку пропозицію, то Вам слід від неї відмовитись з таких підстав. По-перше, гарантувати резервування місця до завершення вступної кампанії ніхто не має права, тому така пропозиція є проявом корупційної схеми (а саме – давання хабара), яка до того ж може не спрацювати на Вашу користь, оскільки вона є неправомірною, і тому, хто пропонує це зробити може не вистачити  «повноважень» для виконання обіцянки. По-друге, після закінчення вступної кампанії і оголошення її результатів Ви маєте подати оригінали документів до ВНЗ (лише подання оригіналів документів вже може гарантувати зарезервоване місце) і укласти відповідний договір, якщо це навчання на контрактній основі. Лише після укладення такого договору необхідно буде вносити плату за навчання у строки та на умовах, що передбачені договором. Якщо внести плату за навчання до укладення договору, то не буде жодних доказів того, що така плата була внесена саме за навчання, а тому у разі невступу гроші можуть не повернути.
Окрім того, таке внесення плати може бути розцінене як давання хабара, за що передбачена кримінальна відповідальність (позбавлення волі до 8 років).
 

Вступ до ВНЗ

Якщо Вам роблять таку пропозицію, то Вам слід від неї відмовитись з таких підстав. По-перше, гарантувати резервування місця до завершення вступної кампанії ніхто не має права, тому така пропозиція є проявом корупційної схеми (а саме – давання хабара), яка до того ж може не спрацювати на Вашу користь, оскільки вона є неправомірною, і тому, хто пропонує це зробити може не вистачити «повноважень» для виконання обіцянки. По-друге, після закінчення вступної кампанії і оголошення її результатів Ви маєте подати оригінали документів до ВНЗ (лише подання оригіналів документів вже може гарантувати зарезервоване місце) і укласти відповідний договір, якщо це навчання на контрактній основі. Лише після укладення такого договору необхідно буде вносити плату за навчання у строки та на умовах, що передбачені договором. Якщо внести плату за навчання до укладення договору, то не буде жодних доказів того, що така плата була внесена саме за навчання, а тому у разі невступу гроші можуть не повернути.
Окрім того, таке внесення плати може бути розцінене як давання хабара, за що передбачена кримінальна відповідальність (позбавлення волі до 8 років).