Натисніть клавішу "Enter", щоб перейти до змісту

Отримати Технічний паспорт у Києві

Отримати Технічний паспорт у Києві

Проведення обмірів, обстеження об’єкта нерухомості для підготовки технічного паспорта з метою вимірювання його характеристик – необхідний проміжний етап, що передує введення в експлуатацію об’єкта капітального будівництва. Сам же технічний паспорт – один із правоустановчих документів, без якого проведення даної процедури просто неможливо. Проте він не є основним, і тим більше єдиним. Даний документ ще не дає права розпоряджатися нерухомістю, але за його наявності можна готувати пакет документації для реєстрації права власності.
Що таке технічний паспорт і в яких випадках він необхідний?
Техпаспорт являє собою документ, який відображає фактичний стан об’єкта на момент складання цього документа. У ньому зафіксована інформація про загальну плануванні, площі приміщень і кімнат, матеріалу, з якого виготовлені стіни, дах, інші елементи конструкції, рік будівлі, його вартість на момент інвентаризації і т. д.

Технічний паспорт може бути виготовлений як на цілий об’єкт нерухомості, так і на його частину.

Без техпаспорта не обійтися, якщо здійснюється:

  • виділення або поділ частки зі спільної сумісної власності в натуру. Це особливо актуально при шлюборозлучних процесах, коли подружжя починають ділити спільне майно;
    приватизація квартири;
  • реєстрація права власності на нерухомість. Часто можна зустріти ситуацію, коли сільські жителі, які проживають в будинку батьків десятки років, не реєстрували у встановленому порядку право власності, а запис про нього була тільки в погосподарських книгах сільських рад;
  • в інших випадках.

Технічний паспорт на будинок, квартиру, виробниче, складське приміщення, інший об’єкт нерухомості виготовляє Бюро тех. інвентаризації. Технік БТІ на підставі підписаного договору проводить обстеження та відповідні технічні виміри об’єкта (житлового або нежитлового фонду), визначає його технічний стан, фактичну площу (якщо справа стосується житлового будови, вказується загальна його площа і окремо – житлова), обов’язково визначається інвентаризаційна вартість об’єкта.

Термін дії технічного паспорта і в яких випадках його потрібно актуалізувати

На даний момент законодавством не визначено термін дії техпаспорта. Проте існують випадки, коли викладена в цьому документі інформація підлягає актуалізації, тобто підтвердження чи оновлення інформації. Крім того, необхідна заміна техпаспорта при зміні технічного стану об’єкта.

Якщо власник з якихось причин звертається до суду про розподіл майна, він може не робити окрему його експертну оцінку для визначення суми судового збору, якщо техпаспорт видавався протягом півроку до моменту звернення до суду. Чітко встановлених термінів в даному випадку немає, але судді, як правило, йдуть назустріч заявникові в цьому питанні.

Техніки БТІ можуть проводити первинну та поточну інвентаризацію. У першому випадку дається інформація про новобудові, тобто про збудованих об’єктах. Поточна – відображає всі технічні зміни, пов’язані з нерухомістю, а якщо потрібно актуалізувати технічний паспорт, то підтверджується факт їх відсутності. Вона проводиться:
при зміні власника по закінченні одного року після проведення останньої інвентаризації;
коли виконані будівельні роботи по прибудові, надбудови, реконструкції і т. д.,
якщо будинок приєднується до інженерних мереж;
в інших випадках.

Для супроводу тех. інвентаризації органами БТІ нерухомого майна вибирайте Компанію “Адмін Закон”!
Ми допоможемо зробити це в найкоротші терміни. Всі питання, пов’язані з отриманням технічного паспорта, фахівці нашої компанії візьмуть на себе. Вам не потрібно буде більше стикатися з нудними бюрократичними процедурами, а сам процес оформлення необхідної документації займе незначний період часу.

Facebook Комментарии
Call Now Button