Натисніть клавішу "Enter", щоб перейти до змісту

Узаконити Горище , технічний поверх чи мансарду Київ

Привитизувати Горище , технічний поверх чи мансарду Київ

Привабливим варіантом розширення квартири, розташованої на верхньому поверсі багатоквартирного будинку, є приватизація частини горища, мансарди або технічного поверху, що знаходиться над нею.

Таке рішення дозволяє приєднати додаткові квадратні метри до житла, перетворивши звичайну квартиру в дворівневу. Узаконити горище необхідно обов’язково, щоб уникнути серйозних штрафів і судових тяжб з сусідами, ОСББ або ЖЕКом, свідомо ведуть до фінансових втрат, а також мати можливість розпоряджатися своєю квартирою. Узаконити технічний поверх я рекомендую ще відразу під час реконструкції, щоб не витрачати потім гроші на повернення його до попереднього стану за рішенням суду.

ЯК УЗГОДИТИ УЗАКОНЕННЯ ГОРИЩА АБО МАНСАРДИ В БАГАТОКВАРТИРНОМУ БУДИНКУ

Відповідно до законодавства України (ст. 382 Цивільного Кодексу), допоміжні приміщення багатоквартирних будинків перебувають у спільній власності власників всіх квартир. Тому, щоб узаконити горище, мансарду або частина технічного поверху, вам обов’язково доведеться отримати згоду всіх мешканців, а також балансоутримувача будинку та органу місцевого самоврядування (ст. 1.4.5 «Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій», затверджених наказом ЦК України з питань ЖКГ № 76 від 17 травня 2005).

Але, перш ніж приступати до збору підписів мешканців будинку і погодженням з ЖЕКом, ОСББ та органами влади, необхідно визначити, чи є технічна можливість приватизації мансарди. Щоб частина горища приєднати до вашій квартирі, повинні бути дотримані наступні умови:

  • відсутність в цій частині загальнобудинкових комунікацій або можливості їх перенесення;
можливість пристрою входу в приміщення, розташованому на технічному поверсі, з квартири;
технічна можливість проведення реконструкції без порушення несучих конструкцій будівлі і погіршення його зовнішнього вигляду, а також дотримання правил пожежної безпеки.
  • Для технічного обстеження можливості реконструкції горища, рекомендую скористатися допомогою фахівців нашої ліцензованої компанії «Пріоритет»! Ми маємо право на виконання таких робіт, тому в найкоротші терміни зможемо провести техобследованіе з видачею експертного висновку. Воно обов’язково вам буде потрібно для подальшого узгодження.

 

ЩО ПОТРІБНО ЗРОБИТИ, ЩОБ УЗАКОНИТИ МАНСАРДУ

Після отримання всіх погоджень, у чому вам допоможуть фахівці нашої компанії, приєднати частину технічного поверху можна лише шляхом реконструкції квартири. Для цього буде потрібно пройти наступні етапи:

отримати містобудівні умови і обмеження;
замовити в ліцензованій компанії технічну документацію на реконструкцію квартири і узгодити її в порядку, встановленому законом;
подати повідомлення про початок виконання будівельних робіт або отримати дозвіл на їх виконання, в залежності від класу наслідків об’єкта реконструкції;
після закінчення будівельних робіт, провести технічну інвентаризацію реконструйованої квартири, склавши її техпаспорт;
подати в ДАБК декларацію про введення об’єкта в експлуатацію;
після отримання зареєстрованої декларації, оформити право власності на оновлену квартиру, для чого зареєструвати її в Державному реєстрі.

Якщо вам потрібно узаконити горище або технічний поверх в житловій багатоповерхівці, чи ви не знаєте, як узаконити мансарду в приватному будинку – звертайтеся в нашу компанію “Приватизація”!

Ми допоможемо заощадити ваш час і нерви!

Facebook Комментарии
Call Now Button