У ВРП пропонують усунути нерівність в оплаті праці суддів шляхом прискорення проведення кваліфоцінювання

П'ятниця, Лютий 23, 2018 - 10:45

Сьогодні відбулася презентація щорічної доповіді Вищої ради правосуддя про стан забезпечення незалежності суддів в Україні за 2017 рік.

Як зазначив голова ВРП Ігор Бенедисюк, зараз тривають спроби політичного і фізичного впливу на суддів.

Втім, половина звернень щодо захисту незалежності, що надійшли до Ради в минулому році, не пов'язана з тиском на суд.

Крім того, глава ВРП зазначив, що створення Служби судової охорони - це справа не одного дня.

Що стосується застосування ст.375 Кримінального кодексу як засобу тиску на суд, то у ВРП вважають, що без коригування законодавства, рішучих змін у цьому питанні не буде.

"Тому потрібно декриміналізувати ст.375 КК", - зазначив І.Бенедисюк.

З ним погодився і його заступник Вадим Беляневич, який представив доповідь. Він, зокрема, запропонував, як вирішити деякі проблеми, які турбують суддівську спільноту.

Так, нерівність в оплаті праці суддів, за його словами, необхідно вирішувати шляхом прискорення проведення кваліфікаційного оцінювання.

Як зазначив В.Беляневич, поліпшити якість розгляду дисциплінарних справ можна за умови, що у ВРП буде надходити менша кількість скарг. Для цього слід вживати заходів, які б привели до зменшення випадків зловживання громадянами правом на звернення зі скаргами на суддів. Тому, на думку В.Беляневича, потрібно проводити роз'яснювальну роботу серед громадян і пояснювати їм, що ВРП - це не той орган, в якому можна оскаржити рішення судів. Скаржники не повинні думати, що, звернувшись до ВРП, можуть добитися перегляду рішення певного суду.

Нагадаємо, законом "Про Вищу раду правосуддя" передбачено, що з метою забезпечення незалежності суддів і авторитету правосуддя ВРП у співпраці з органами суддівського самоврядування, іншими органами й установами системи правосуддя, громадськими об'єднаннями готує і публікує щорічну доповідь про стан забезпечення незалежності суддів.

Джерело