ПРОГРАМА «НОВЕ ПРАВОСУДДЯ» ЧЕРКАСИ

Вівторок, Березень 27, 2018 - 15:15

В Черкасах відбулося громадське обговорення щодо перебігу судової реформи

27 березня в в Черкасах відбулося відкрите громадське обговорення щодо перебігу судової реформи.

Метою заходу було підвищення обізнаності громадськості щодо стану та ходу судової реформи на місцевому та національному рівнях. В обговоренні взяли участь громадські активісти, журналісти, студенти Черкаських ВНЗ. Підчас громадського обговорення учасники торкнулись низки питань щодо перебігу судової реформи в Україні та на Черкащині.

Захід відкрив Голова ЧОО КВУ Максим Михлик, який розказав учасникам про розширення просвітницької і аналітичної діяльності Комітету виборців України і в тому числі початок роботи проекту «ПІДВИЩЕННЯ ОБІЗНАНОСТІ ГРОМАДСЬКОСТІ ЩОДО СТАНУ ТА ХОДУ СУДОВОЇ РЕФОРМИ НА МІСЦЕВОМУ ТА НАЦІОНАЛЬНОМУ РІВНЯХ.  

Під час обговорення голова ГО «Молода Черкащина» Вікторія Феофілова  презентувала результати всеукраїнського фокус-групового дослідження, яке ідентифікувало проблемні питання ходу судової реформи та як її розуміють регіональні журналісти, лідери громадської думки та суспільство в цілому.

Так, згідно з результатами дослідження, яке було здійснено КВУ у листопаді – грудні 2017 року, рівень довіри до судів є одним з найнижчих серед усіх державних і суспільних інституцій. Про свою недовіру до судів (судової системи в цілому) повідомили 80,9% респондентів, а про довіру – 9,3%. Місцевим судам не довіряють 77,4% опитаних, довіряють – 11,9%, Верховному Суду України не довіряють 72,0% громадян, довіряють – 13,1%, Конституційному Суду не довіряють 66,8% громадян, довіряють – 14,9%.

Проте серед громадян, які мають нещодавній досвід спілкування з судами, переважає довіра до судової системи: баланс довіри до судової системи в цілому є позитивним, тобто число опитаних, які довіряють судам (47,0%) було вищим, ніж число тих, хто судовій системі не довіряє (41,4%). Ще більшим є рівень довіри громадян, які контактували з судами до місцевих судів: довіру місцевим судам висловили більшість опитаних – 51,5%, недовіру – 37,5%.

За результатами дослідження, активна громадськість найбільш обізнана і вважає найважливішою темою прозорість судової системи. Також лідери громадської думки вважають корупцію однією з найбільших проблем судової влади. Проте громадськість погано проінформована щодо ходу судової реформи і змін, які вже відбуваються.

Керівник проектів ГО «Молода Черкащина» Тетяна Кавальчук розповіла учасникам про чотири головних напрямки судової реформи – забезпечення прозорості діяльності суддів та судів, запобігання корупції, фінансове забезпечення суду, контроль над суддями, та перспективи подальшого ходу реформи.

Учасники активно обговорили  процеси, які відбуваються в судовій владі України, особливо повноцінне впровадження електронного суду та можливості впливу, в тому числі громадського, на не доброчесних суддів.  

Громадське обговорення проводиться в рамках проекту «ПІДВИЩЕННЯ ОБІЗНАНОСТІ ГРОМАДСЬКОСТІ ЩОДО СТАНУ ТА ХОДУ СУДОВОЇ РЕФОРМИ НА МІСЦЕВОМУ ТА НАЦІОНАЛЬНОМУ РІВНЯХ», що виконує ВГО «Комітет виборців України», в рамках Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя», за підтримки американського народу.

Погляди авторів, викладені на громадському обговорені, не обов’язково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку або уряду Сполучених Штатів Америки.

Прес-служба ЧОО КВУ