Частина українців навіть не в курсі проведення судової реформи, – спецпредставник Генсека Ради Європи Режіс Брійя

П'ятниця, Липень 20, 2018 - 15:00

Спеціальний представник Генерального секретаря Ради Європи Режіс Брійя, коментуючи дані соціологічного опитування GfK Україна заявив, що українці ще не відчули результати судової реформи, а деяка частина населення навіть не в курсі, що вона реалізується.

Нагадаємо, тиждень тому компанія GfK Україна опублікувала дані всеукраїнського соціологічного опитування, які свідчать про те, що лише кожен п'ятий українець проінформований про судову реформу, в той час, як 81% не чули про неї взагалі або знають недостатньо. Судова реформа згідно з даними дослідження користується підтримкою лише 23% населення, а в сприйнятті 46% громадян ситуація в судовій системі стала ще гірше, ніж до Революції Гідності. Соціологи упевнені, що такий низький рівень підтримки говорить про те, що судова реформа проводилася кулуарно, без консультацій з громадськістю.

"Це можна було б пояснити тим, що українці ще не встигли відчути результати реформ, а деякі навіть не в курсі їх проведення", - пояснив Режіс Брійя.

При цьому він зазначив, що "результати головних реформ в країні, особливо, що стосується, конституційного і законодавчого рівня можуть бути помітні не відразу, а лише через певний період часу".

"Довгостроковим показником є довіра населення його судовій системі, яке є результатом проведених реформ. Щоб досягти цих цілей, реформа повинна продовжуватися шляхом призначення суддів на всі органи правосуддя шляхом мобілізації всіх учасників у боротьбі з корупцією", - заявив спецпредставник Генерального секретаря Ради Європи.

Європейський чиновник також наполіг на тому, що поінформованість населення про реформи необхідно підвищувати, залучаючи незалежні ЗМІ, неурядові організації та державні органи.

Джерело