Антикорупційний суд може бути сформований не в повному складі, - глава Ради суддів Ткачук

Вівторок, Вересень 25, 2018 - 10:25

Рада суддів допускає формування неповного складу Вищого антикорупційного суду через невелику кількість кандидатів у судді.

Про це сказав глава Ради суддів Олег Ткачук.

Ткачук вважає, що невелика кількість кандидатів обумовлена підвищеною увагою громадськості до суддів Антикорупційного суду.

"Люди, які бажають взяти участь у конкурсі, мають погодитися з тим, що ще до того, як їх призначать або вони пройдуть конкурсну процедуру, до них вже буде привернено дуже багато уваги ... Це певною мірою насторожує самих кандидатів. Вони переживають , адже їх робота буде пов'язана з особливим видом злочинів - тяжкими злочинами. Їм фактично треба буде зламати хребет корупції, але для того щоб його зламати, суддя повинен бути захищений і мати належне грошове забезпечення ... Я думаю, що певною мірою ці фактори і вплинули на кількість охочих взяти участь у конкурсі", - сказав Ткачук.

Водночас він допускає, що суд буде сформовано не в повному складі.

"Не обов'язково, щоб Антикорупційний суд або його апеляційна палата на першому етапі були сформовані повністю. Можливо, якщо не буде достатньо кандидатів з належною кваліфікацією, то і не весь склад суду буде набрано ... Не завжди ж кількість і якість - це паритетні показники", - зазначив глава Ради суддів.

Також Ткачук вважає за необхідне провести конкурсні процедури в Антикорупційний суд у максимально короткий термін. Він упевнений, що чинний склад Вищої кваліфікаційної комісії суддів суддів впорається з цим завданням.

Джерело