Виплати декретних ФОП

Добрый день! Подскажите пожалуйста положены ли мне выплата декретных если я ФЛП без наемных работников(если можно поподробнее в какой гос. орган мне обратится, какие при этом необходимо иметь документы, и как будут начисляться декретные) и можно ли мне продолжать предпринимательскую деятельность в период декретного отпуска? Спасибо за помощь

Для надання відповіді необхідна інформація, чи ви на спрощеній системі опдаткуванння, чи на загальній.

Я на спрощеній системі опдаткуванння 2 група, дякую

В зв’язку з вступом в дію Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» передбачається обов’язкове та добровільне страхування. Обов’язкове — це мінімальний внесок, який наразі дорівнює 34,7 % від мінімальної заробітньої плати, а добровільний внесок можливий при заключенні з ПФУ Договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, отже жінки підприємці, які сплачуть обов’язковий єдиний внесок не є платниками страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Тому жінки, зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності, які не сплачують страхові внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (тобто не уклали договір з Фондом) можуть звернутися за допомогою по вагітності та пологам у регіональне відділення праці та соціального захисту по місцю реєстрації. Щодо документів, які треба подавати, то це: 1)заява у довільній формі про надання матеріального забезпечення із зазначенням реквізитів банківської установи та номера поточного рахунку;
2) медична довідка (листок непрацездатності);
3) реєстраційний номер своєї облікової картки платника податків
Щодо підприємницької діяльності, то ніде не передбачено, що Ви зобов'язані її припинити. Тобто призупиняти діяльність для отримання допомоги не обов’язково.
Більш детальну інформацію Ви можете отримати за номером "гарячої лінії" Фонду соціального страхування на випадок тимчасової непрацездатності 0-800-50-18-92. Гаряча лінія працює щодня (крім суботи та неділі) з 9 00 до 18 00 (пт – до 16 45, обід з 13 00 до 13 45). Дзвінки безкоштовні зі стаціонарних телефонів.